Rozwój transportu otworzył zupełnie nowy rozdział w świecie przemysłu. To właśnie dzięki sprawnemu łańcuchowi dostaw i postępowi technologicznemu, jesteśmy w stanie raczyć się polskim specjałem… na samym krańcu Europy. Dziś zdradzamy, jakie produkty wyjątkowo często wybierają się na takie „wycieczki”.
1. Czekolada
Uwielbiają ją dzieci i dorośli na całym świecie. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, jak skomplikowaną drogę musi pokonać, zanim ostatecznie trafi do naszych rąk w formie pięknie opakowanej tabliczki. O czym mowa? Oczywiście o czekoladzie, w przypadku której międzynarodowy transport spożywczy odgrywa szczególną rolę.
Czekoladę można przewozić w dwóch formach: płynnej oraz stałej. Popularniejszą i zdecydowanie wygodniejszą metodą jest jednak transport płynnej mieszanki specjalnie przygotowanymi do tego cysternami. Dzięki tej formie przewozu, jesteśmy w stanie dostarczyć czekoladę do miejsc, gdzie przelewa się ją do form czy przedsiębiorstw odpowiedzialnych za pakowanie – a to wszystko szybko, bezpiecznie i z zapewnieniem optymalnych warunków. Nic, tylko uraczyć się kostką pysznej czekolady!
2. Nabiał
Zapewne każdy z nas kojarzy powiedzenie „obchodzić się z czymś jak z jajkiem”. W świecie międzynarodowego transportu spożywczego hasło to nabiera szczególnego znaczenia – przewóz nabiału należy bowiem do jednego z najbardziej skomplikowanych zadań, z jakimi może zmierzyć się usługodawca. W czym jednak konkretnie tkwi ta trudność?
Przede wszystkim, nabiał to niezwykle delikatna grupa produktów, która – z oczywistych przyczyn – musi być przewożona w możliwe jak najkrótszym czasie. Ważne są także kwestie temperatury oraz restrykcyjne wytyczne odnośnie stanu czystości cysterny. To właśnie na tym etapie widać, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na barkach przewoźnika, który musi nieustanne dbać o optymalne warunki transportu. Aby więc nie płakać nad rozlanym mlekiem, wybierajmy sprawdzone i doświadczone firmy – szczególnie w sferze międzynarodowego transportu spożywczego.
3. Tłuszcze roślinne
Po Europie, w podgrzewanych, dwu bądź trzy komorowych cysternach, z powodzeniem mogą też podróżować oleje oraz tłuszcze roślinne. W tym przypadku transport cysternami spożywczymi to również najlepsze z możliwych rozwiązań – gwarantuje bowiem nie tylko szybki, ale i bezpieczny przewóz do niemal każdej wybranej lokalizacji.